علمیمهمترین های هەواڵ

برگزاری مجمع عمومی شورای نمایندگان اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران (عامفا)

روز پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ دکتر سلیمان رسولی نایب رئیس انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان آذربایجان غربی در جلسه ای که به صورت وبینار به میزبانی انجمن استان ایلام برگزار گردید، به عنوان نماینده انجمن معلمان فیزیک استان آذربایجان غربی شرکت کرد.

این جلسه مجمع عمومی نمایندگان با انتخاب هیئت رئیسه به ریاست استاد اسفندیار معتمدی آغاز گردید. سپس ریاست اتحادیه معلمان فیزیک ایران آقای خلیل مقدم گزارش عملکرد سالیانه اتحادیه عامفا را ارائه داد و خزانه دار و بازرس اتحادیه نیز گزارش‌های مربوطه را به سمع ونظر حاضرین رساندند. در ادامه ازهر استان یک نماینده گزارش عملکرد و پیشنهادات انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان خود را ارائه نمود. دکتر سیروان امیری به نمایندگی انجمن معلمان فیزیک استان کردستان فعالیت های آن انجمن را ارایه نمود.

دکتر سلیمان رسولی، معلم فیزیک مهابادی به نمایندگی از انجمن معلمان فیزیک آذربایجان غربی در این جلسه ضمن اشاره به اطلاع رسانی هایی که از سویی اتحادیه و توسط ایشان منجر به دریافت جایزه اول و دوم مسابقه و کمپین جهانی GirlsDoPhysics توسط دانش آموزان ایرانی از استانهای گیلان و خراسان رضوی گردید، به برگزاری بازدید مجازی از مرکز پژوهشهای هسته ای اروپا در شهرستان سقز برای ۴۰۰ نفر از دانش آموزان این شهرستان اشاره کرد که سال گذشته با هماهنگی دکتر رسولی با مرکز CERN و همکاری انجمن فعال معلمان فیزیک استان کردستان برگزار گردید.

همچنین مجوزهای مربوطه برای برگزاری بازدید مجازی مشابه به صورت ویدیو کنفرانسی برای دانش آموزان مهابادی و دبیران فیزیک استان گیلان اخذ شده است که انشاالله بعد از اتمام پاندمی کوئید ۱۹ برگزار خواهند شد.

در ادامه برگزاری کارگاه آموزش علوم با رویکرد کاوشگری در تابستان ۹۸ توسط دکتر رسولی در شهرستان ارومیه برای معلمان مقطع ابتدایی از شهرستانهای مختلف شمال، جنوب و مرکز استان تشریح شد که حدود ۵۰ نفر از همکاران فرهنگی شرکت فعالی در این کارگاه داشته‌اند.

اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران بزرگترین و معتبرترین سمن آموزشی برای دبیران فیزیک کشور است که در دو دوره آن از سال ۹۲ تا سال ۹۶ دکتر سلیمان رسولی معلم فیزیک مهابادی با کسب بالاترین آرا در انتخابات این اتحادیه به عنوان عضو و نایب رییس اتحادیه عامفا فعالیت چشمگیری داشته اند‌.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا