اجتماعیمهمترین های هەواڵ

کلاهبرداری به وسیله اپلیکیشن های جعلی در مهاباد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: مجرمان سایبری که بواسطه تبلیغ اپلیکیشن‌های جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، توسط پلیس فتا شهرستان مهاباد تحویل قانون داده شدند.

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در خصوص جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی سوء‌استفاده شده است، موضوع تحت بررسی کارشناسان پلیس فتا شهرستان مهاباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد که یکی از آشنایان شاکی با ترفندهایی کارت بانکی وی را اجاره گرفته و بعد از آن متوجه واریز و برداشت‌ مبالغی از حساب بانکی خود می‌شود.

این مقام مسئول گفت: با اقدامات فنی و پلیسی در راستای رسیدگی به پرونده، دو نفر که در ارتکاب این عمل مجرمانه دست داشتند، شناسایی شدند . 

سرهنگ اکبر نصرتی افزود: در تحقیقات به عمل آمده، افراد مذکور ضمن اعتراف به بزه ارتکابی اعلام کردند که با تبلیغ اپلیکیشن‌های جعلی از جمله افزایش فالوور و غیره ، ضمن ترغیب کاربران نسبت به خرید، آنها را به درگاه‌های جعلی پرداخت(فیشینگ) هدایت می‌کردند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی بیان داشت : مجرمان سایبری در این عمل مجرمانه خود کارت‌های افراد ناآگاه را اجاره کرده و مبالغ کلاهبرداری شده را به این حساب‌ها انتقال داده و سپس و برداشت می‌کردند.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا