بهداشت و سلامتمهمترین های هەواڵ

پلمپ یک واحد دندانپزشکی غیر مجاز در شهرستان مهاباد

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از پلمپ یک واحد دندانپزشکی متخلف در طول مرداد ماه خبر داد.

دکتر امیر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری هه‌وال گفت: در طول مردادماه با تلاش همکاران واحد نظارت بر درمان شبکه یک واحد دندانپزشکی متخلف به اتهام ایجاد واحد فاقد مجوز و دخالت در امور دندانپزشکی با حضور مقام قضایی پلمپ و تحویل مراجع قضایی گردید.

وی افزود: در این واحد دندانپزشکی فرد بدون صلاحیت و داشتن مدارک دانشگاهی معتبر و تبلیغات در فضای مجازی مشغول به فعالیت های دندانپزشکی بود.

دکتر بهزاد خاطرنشان کرد: شهروندان در هنگام مراجعه به مراکز دندان پزشکی حتما باید از وجود مدرک پزشک و پروانه مطب اطمینان حاصل نموده و از رفتن به مراکز غیر مجاز خودداری نمایند.

بهزاد اضافه کرد: در مراکز غیر مجاز فرآیند استریل نمودن تجهیزات پزشکی به صورت غیر استاندارد انجام می گیرد. همین امر سبب انتقال بیماریهای ویروسی مانند بیماری ایدز و هپاتیت به شهروندان می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: با هدف جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی و برخورد با افراد سودجو که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند کارشناسان نظارت بر درمان با نظارت های پی در پی به صورت محسوس و نامحسوس در سطح شهرستان به منظور حفظ سلامت شهروندان قدم برمی دارند.

وی در پایان از شهروندان خواست در انتخاب مراکز درمانی دقت لازم را به کار برده و از مراجعه به واحدهای فاقد مجوز فعالیت اجتناب کرده و در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی این گونه مراکز مراتب را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  و تلفن ۴۲۲۲۵۶۵۶ واحد نظارت بر درمان شبکه اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان کارشناسان اقدامات لازم را انجام دهند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا