جمعه , ۲۷ دی ۱۳۹۸

رشته پرستاری به دانشگاه آزاد مهاباد برگشت / دکتر خان احمدزاده: تمام سعی خود را خواهیم کرد در مرحله تکمیل ظرفیت در ترم ۱ نیز دانشجو جذب نماییم

هه ژار رحیمی: هفته گذشته طی اطلاعات رسیده به هه وال مطلع شدیم که رشته پرستاری که پس از رشته عمران دومین رشته پر دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد می باشد ، از این واحد دانشگاهی پس گرفته شده و دانشکده پرستاری نیز منحل گردیده است.

در همین راستا دکتر صلاح خان احمدزاده ، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد در گفتگو اختصاصی با هه وال ، موضوع انحلال دانشکده پرستاری و بازپس گیری این رشته را از واحد مهاباد به کلی منتفی دانسته و مدعی شدند واحد مهاباد فقط برای ایجاد توازن در تعداد دانشجو و اساتید و تامین پاره ای از امکانات و رفع نواقص موجود تصمیم گرفته است که به مدت یک ترم دانشجو پذیرش نکند

دکتر خان احمدزاده افزود: در حال حاضر واحد مهاباد در رشته پرستاری دارای ۴۶۰ نفر دانشجو است که سابقا ما در این گروه دارای ۵ نفر اساتید مرتبط بودیم که قاعدتا تعداد اساتید با دانشجویان حاضر در رشته تناسب کافی را نداشت. در همین راستا واحد مهاباد با جذب ۲ نفر دیگر هیئت علمی در این بخش ، تعداد اساتید را به ۷ نفر رساند تا توازن لازم را در این بخش برقرار کرده باشد. همچنین در راستای تامین وسایل و تجهیز آزمایشگاهها نیز واحد دارای نواقصی بود که با برنامه ریزی در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع آنها اقدام شده است.

در همین راستا با استناد به نامه ارسالی به معاونت محترم علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ،مقرر گردید پذیرش دانشجو در رشته پرستاری در واحد مهاباد بلامانع بوده و قاعدتا از ترم دوم امسال دانشجو جذب خواهیم کردو لازم به ذکر است بنده به عنوان ریاست دانشگاه تمام سعی خود را خواهم کرد که در همین ترم نیز در مرحله تکمیل ظرفیت دانشجو جذب نماییم.

photo_2016-08-31_21-50-16
تصویر نامه معاونت محترم علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص بلامانع بودن جذب دانشجو در دانشگاه آزاد مهاباد

دکتر خان احمدزاده در خصوص موضوع مطرح شده واگذاری پردیس سردشت به ارومیه که سابقا زیر نظر واحد مهاباد اداره میشد افزود: این واحد سابقا زیر نظر دانشگاه آزاد مهاباد اداره می شد ولی طبق تصمیم هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی مقرر گردید تمامی واحدهای وابسته ، به واحد مادر خود در زمان تاسیس برگردانده شوند و این مسئله یک تصمیم کلی و سراسری است و منحصر به واحد مهاباد نیست. لازم به ذکر است واگذاری اداره واحد سردشت به مهاباد نیز در زمان ریاست بنده انجام گرفته است و قاعدتا تنها دلیل انجام این مورد تصمیم کلی در مورد تمامی واحدهایی است که به صورت وابسته اداره می گردند.

ایشان در انتها به این موضوع اشاره کردند که بحث کاهش دانشجو در دانشگاه آزاد یک بحث کلی است و مربوط به ساختار جمعیت کشور است و این مسئله در مورد تمامی دانشگاه از جمله دانشگاههای دولتی وابسته به وزارت علوم ، پیام نور ، علمی کاربردی و … صادق است. دانشگاه آزاد مهاباد با تکیه بر اعتبار ، امکانات ، محیط دانشگاهی و پتانسیل بالای خود سعی نموده است این موضوع را با پیگیری و جذب هر چه بیشتر رشته های تحصیلات تکمیلی مدیریت کنید موردی که در انجام آن تا حد زیادی موفق بوده ایم و در روزهای آتی لیست رشته های جذب شده برای انتشار در اختیار شما و همکارانتان قرار خواهد گرفت.

یک نظر

  1. سلام
    من تو دفترچه انتخاب رشته پرستاری دانشگاه ازاد مهاباد رو نزدم حالا میشه ک واسه نیمه دوم شرکت کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *