مهمترین های هەواڵورزشی

این غریبه چقدر شبیه استعدادهای خودمان است

همیشه حسرتی که در دل تمامی اهالی والیبال کشور از سالهای دور تا به امروز بوده و آنها را رنجانیده است، پدیده غریبه پسند بودن مسئولان و صاحبان قدرت در این رشته پرطرفدار و در ورزش کشور است. دیدن تصویری از یک جوان ۲۸ ساله ایرانی با تحصیلات عالی و مدارک بین المللی والیبال در اروپا، یک بار دیگر داغ دلهای ما را تازه کرد.

مسابقات قهرمانی ملت‌های اروپا در این قاره در حال برگزاری است

دکتر آکو کریمی مربی بین‌المللی سطح ۲ والیبال ایران که اصالتا کورد زبان و اهل شهرستان مهاباد در استان آذربایجان غربی است به سبب ۳ سال فعالیت در لیگ کشور اسلوونی و کسب موفقیت‌هایی در سمت مربی، بازیکن و داور در این کشور، از سوی کمیته مربیان فدراسیون والیبال کشور اسلوونی تمامی بلیط بازی‌های دور نهایی جام ملتهای اروپا به صورت رایگان برای او ارسال شده است تا بتواند در این مسابقات حاضر بشود و از نزدیک کسب تجربه نماید. حال نکته‌ای که بسیار آزار دهنده و واقعا جای بسی تاسف است، ذکر این سوال است که آیا پس از سالها فعالیت در کشور ما، آکو و آکوها را حتی در شهرستانهای خود و استان‌های خود به دیدن تمرینات و مسابقات و رویدادهای ورزشی دعوت میکنیم؟؟؟ آیا مسئولان برگزاری مسابقات در این چند با دیدن این چنین اعمالی شرمگین نمی‌شوند؟!؟

آیا نباید افسوس خورد که حتی پیشکسوتان بزرگ ما، مربیان و داوران زحمت کش و ورزشی‌نویسان گرانقدر عرصه والیبال هم از دیدن مسابقات در کشور خودشان گاهی محروم هستند و اجازه حضور در سالن ها را پیدا نمی‌کنند؟؟

کمترین و ابتدایی ترین وظیفه مسئولان ادای احترام و حفظ جایگاه نخبگان و متخصصان است، آیا واقعا به این وظیفه عمل کرده‌ایم؟؟

به امید روزی که قدر داشته‌هایمان را بدانیم.

جمشید حمیدی، کارشناس و پیشکسوت والیبال و روزنامه نگار

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا