اجتماعیمهمترین های هەواڵ

پس از سی سال؛آرزوها و خاطرەها (گزارشی از نشست دانش آموزان و معلمان دانشسرای تربیت معلم مهاباد)

روز چهارشنبە مورخە پنجم تیر ماە ۱۳۹۸ هجری شمسی از ساعت ۶ تا ۸ عصر مراسم بزرگداشت و تقدیر از معلمان قدیمی مهاباد در دبیرستان شاهد شهید کاوە (محل دانشسرای تربیت معلم شهید مدرس شهرستان مهاباد) برگزار شد.

این مراسم بە مناسبت بازنشستگی دانش آموزان ورودی سال ۱۳۶۸ در سالجاری انجام گرفت. این مراسم با مجری گری موسی رشیدی راس ساعت شش عصر و با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمد احمدی از اشنویە شروع شد.

در ادامە مجری برنامە ضمن خیر مقدم بە مهمانان از دکتر عثمان آچاک دعوت کرد تا یادداشتی کە دربارە دوران تربیت معلم نوشتە بود ارائە دهد. بعد از آن برنامە موسیقی با اجرای حمید ابراهیمی انجام گرفت. سپس شعر و دکلمە توسط بختیار تالاوی تقدیم بە حضار شد. پس از آن سخرانان مراسم آقایان عبدالرحمان فاضلی،سلیمان منگوری،کامبیز شاولە و محمد بهرە ور بە جایگاه آمدە و سخنانی در رابطە با وضعیت آموزش و پرورش از گذشتە تا امروز مطرح کردند.

بعد از پذیرایی از مهمانان، موسیقی توسط خوانندە سرشناس مهابادی،صلاح خضری اجرا شد. در پایان مراسم از دبیران قدیمی با اهدای لوح تقدیر، قدردانی بە عمل آمد. نام معلمان عبارت است از عبدالرحمان فاضلی،حسین مرجانی،فتاح مجرد،کریم بهراد،رحمت داودی،شیخە احمدیان،علی سعیدی،هاشم محمدزادە،سلیمان منگوری،محمد بهرە ور، غفور مسماری،رضا شاطریان،جعفر شیخ آقایی،محمد مسعودزادە،حسن فتح الهی،علی اغوایی،جعفر طاهر. در این مراسم یاد و خاطرە استادان متوفی آقایان ماموستا احمد عباسی راد،محمود قهرمانی،سعید مجرد،عبدالرحیم زرگە،حسین شکیبا، جعفر سعدیە و همچنین معلمان(شاگردان آن دورە) متوفی، عزیز اسماعیل زادە از سردشت و سالار حسین پور از پیرانشهر گرامی داشتە شد.

شایان ذکر است این مراسم بە همت دانش آموزان دهە شصت مهاباد کە اکنون در شرف بازنشستگی هستند برگزار شد و علاوە بر آنها همکاران و دوستان شهرهای سردشت،پیرانشهر،اشنویە و بوکان شرکت داشتند. در خاتمە، مراسم با کشیدن عکس یادگاری در محل دانشسرا پایان یافت.

نمایش بیشتر

یک نظر

  1. با سلام و ارزوی موفقیت برای شما اصحاب قلم عزیز و ارجمند
    می خواستم بپرسم ایا امکان استفاده از عکس این گزارش در یک کار تحقیقی در مورد تاریخ تربیت معلم های استان هست یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن