یکشنبه , ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
قارچ دانش بنیان,دانشگاه آزاد مهاباد

تولید دانش‌بنیان قارچ دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد گفت: بهره‌برداری از طرح دانش‌بنیان تولید قارچ دارویی از خبرهای خوب این واحد به جامعه دانشگاهی در سال جاری است.

صلاح‌خان احمدزاده به مناسبت ۲۸ اردیبهشت سالروز راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره اهداف و اولویت‌های کاری این دانشگاه اظهار کرد:گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی(ارشد و دکتری)، سوق‌دادن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به سمت تولید ثروت و تجاری‌سازی و اجرای طرح‌های دانش‌بنیان، افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای و گسترش فعالیت‌های مرکز رشد و هسته‌های فناور از عمده اولویت‌های کاری در سال جاری است.

وی افزود: تعمیق مباحث فرهنگی دانشگاه و سالم‌سازی محیط فکری و فرهنگی علمی با جذب استادان متعهد و متخصص مانند بحث تکریم ارباب رجوع که به‌شدت به آن حساس هستیم از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد در سال جاری است.

احمدزاده با یادآورشدن اینکه بهمن سال گذشته مجوز تأسیس شهرک کشاورزی در اراضی دانشگاه‌های آزاد و دولتی به متراژ ۲۸ هکتار برای نخستین‌بار در کشور برای این واحد دانشگاهی صادر شد به آنا گفت: استارت تأسیس شهرک کشاورزی زده شده و در این راستا تهیه طرح توجیهی برای سایت کلی شهرک گلخانه‌ای، سردخانه و سورتینگ صورت گرفته، مجوز آبیاری با کمک هزینه دولتی به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومانی دریافت کرده‌ایم و برای جلب سرمایه‌گذار طرح به استان ارسال شده است. این امر کمک زیادی به رونق، درآمد و اشتغالزایی خواهد کرد.

وی درباره برنامه‌های سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد اظهار کرد: افتتاح سالن سرپوشیده چمن مصنوعی با مشارکت بخش خصوصی، آغاز کار تأسیس سردخانه، گلخانه و سورتینگ و بهره‌برداری از طرح دانش‌بنیان تولید قارچ دارویی از خبرهای خوش ما به جامعه دانشگاهی در سال جاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *