پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
بانه,اعتصاب بانه,اعتصاب بازاریان بانه,تعطیلی بازار بانه,اتمام اعتصاب بانه,پایان تحصن بازاریان بانه,پایان تعطیلی بازار بانه,اخبار بانه

کسبه و بازاریان بانه در بیانیه ای اعلام کردند مغازههای خود را پس از ۲۵ روز اعتصاب باز می‌کنند

بسم تعالی
بیانیه ی شماره ۲ گروه بازاریان بانه

سپری شدن بیست و پنج روز اعتصاب آرام و با متانت در شهر بانه، بیانگر این واقعیت است که همشهریان فهیم مان گرچه در پیرامونی ترین نواحی ایران، از لحاظ خدمات و امکانات واقع گشته اند، اما مدنیت و فرهنگ را بهتر از کانونی ترین شهرها معنا می بخشند و شایسته ی آنند که اسوه ای مثال زدنی از تعامل و مطالبه گری متمدنانه باشند.
رفتار معقول و شایسته ی همشهریان فرهیخته امان باعث گشت، که صدای برحق دادخواهیشان مرزها را درنوردد و خواستهای مشروعشان به عنوان یک مساله ی فرا ناحیه ای مورد ارزیابی و کنکاش قرار گیرد. برخود می بالیم که عملکرد خودجوش و خردمندانه ی مردم در این ایام ، چنان کرد که نیروهای نظامی و انتظامی ، شیوه ای نوین و کاراتر را در برخورد با اعتصاب همشهریان برگزینند ، که حقیقتا این حسن تعامل دو جانبه سزاوار تقدیر و ستایش است.

همشهریان ارجمند؛ ضمن تشکر و تجلیل از سعه ی صدر و متانت بی بدیلتان ، امیدواریم که همواره پایبندی به ارزشها و تلاش در جهت احقاق حقوق شهروندی در سایه ی تدبیر و تعقل و در مجرای قانون، ادامه یافته و با تداوم حرکت در راستای منافع عمومی ، شاهد رشد و توسعه ی همه جانبه و پایدار باشیم.
بزرگواران ؛ اینک که پس از بیست و پنج روز شکیبایی ، بردباری و همدلی شما عزیزان ، صدای رسای مطالبات مشروعمان به گوش مسئولان کشوری رسیده و اذعان نموده اند که در فکر چاره جویی و تدوین برنامه های عملیاتی مناسب و در خور ، برای حل مشکلات هستند، پیشنهاد ما بر آنست : برای قبول دعوت مسئولان و در پاسخ به ابراز حسن نیتشان و همچنین برای دوری جستن از عواقب ناخواسته ای که در بیانیه ی اول برای نتیجه ی اعتصاب ذکر گردید، بزرگ منشی و متانت همیشگیتان را در راستای بازگشایی مغازه ها ، مصروف داشته و با اتحاد و همدلی همواره اتان شکوفایی و رونق را به شهر عزیزمان بانه ، باز گردانید.
در پایان ضمن تاکید دوباره بر این مهم، که اعتصاب کسبه و بازاریان بانه بدون جهت گیری سیاسی و ضدیت با نظام جمهوری اسلامی و بدون تداخل گروه ها و احزاب مخالف بوده است ، ذکر موارد ذیل را الزامی می دانیم:

مطالبه ی مرزنشینان ، درخواستی قانونی ، شرعی و انسانیست و مطابق با اصل ۲۸م قانون اساسی جمهوری اسلامی ، دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه ی افراد ، امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی برای احراز مشاغل ایجاد کند. پس شایسته است که مسئولان ، مرزنشینان را نه فقط مسئول پاسداری از مرزهای کشور بدانند ، بلکه باید به مرزداران مملکت، بیشتر از مرکز نشینان بها داده و همانگونه که در اصل سی ام قانون اساسی آمده است، همه افراد ملت اعم از زن و مرد، به صورت یکسان در حمایت قانون قرار بگیرند و از همه حقوق انسانی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردار گردند.

گشایش مغازه ها به معنای عدول از خواسته هایمان نیست، بلکه ما با ایمان به حقانیت مطالباتمان تا نیل به مقصود ، از هیچ کوشش قانونمند و متمدنانه ای فروگذار نخواهیم کرد.

ضمن تشکر از تعامل مثبت نیروهای انتظامی ، خواستاریم که همواره در برخورد با شهروندان از این شیوه ی بهینه بهره برده و همیشه فلسفه ی وجودی خود را در کنار ملت تعریف و تعبییر نمایند.

مایه ی خوشحالی و تقدیر شهروندان است که عده ای از مالکان محترم مجتمعها و واحدهای تجاری ضمن همصدایی با خواسته های مردم ، اعلام نموده اند که اجاره بهای یک ماه را به مستاجران خود خواهند بخشید ، امیدواریم دیگر مالکان محترم نیز این رویه ی انسانی و متعالی را دنبال کنند.

از آنجا که متاسفانه اتحادیه ها و اصناف شهرستان بانه نتوانسته اند به وظایف محوله و قانونی خود عمل کرده و خلا ٕ وجود شورای بازاریان را پر کنند، از همه ی کسبه ی محترم خواهشمندیم: فردا مقارن با گشودن مغازه ها ، نسبت به انتخاب معتمدین و چهره های فعال و دلسوز برای شورای بازاریان مبادرت ورزند ، تا زین پس امورات مربوط به بازار توسط این عزیزان پیگیری گردد.

در برابر همدلی ، همصدایی و همراهی ماموستایان آئینی ، چهره های فرهنگی و تمامی کسانی که هم و غمشان با دغدغه های بازاریان گره خورده است ، سر تعظیم و نوازش فرود می آوریم.

از طرف بازاریان بانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *