دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
مهاباد,اخبار مهاباد,شهردار مهاباد,شورای شهر مهاباد,شهرداری مهاباد,دکتر کامران علیزاده آذر,کامران علیزاده آذر,هه وال

بررسی آخرین وضعیت مجموعه شهرداری مهاباد در نشست مطبوعاتی آخر سال

به گزارش هه وال روز سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ دکتر کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد در سالن جلسات شهرداری مهاباد میزبان اصحاب رسانه بود تا آخرین وضعیت مجموعه شهرداری مهاباد و اقدامات صورت گرفته و در دست انجام را تشریح نماید.

علیزاده آذر ضمن تبریک سال نو و خیر مقدم بابت حضور خبرنگاران از سپری کردن روزی پر مشغله خبر داد که تا حدودی وضعیت پرداخت حقوق پرسنل را منوط به موفقیت در مذاکرات این جلسات دانست. خبرنگار کاروکارگر اولین سوال کننده از شهردار بودند که پیامون موضوعاتی چون دلیل پذیرش مسند شهردار توسط دکتر علیزاده آذر،  راهکار برون رفت از وضعیت فعلی ، آخرین وضعیت حقوق پرسنل، شائبه هایی در مورد هزینه های شورا شهر و موضوع استخدام نور چشمی ها مطرح نمودند.

علیزاده آذر در پاسخ به سؤالات خبرنگار روزنامه ی کار و کارگر گفت: در خصوص انتخاب پست شهرداری با توجه به وضعیت وخیم و نابسامان مالی شهرداری که در جریان بودم اولین و قویترین پاسخی که می توان داد دینی بود که به شهر و شهروندان خود داشتم و با توجه به تخصصی بنده و تجربه ۴ ساله شورا  پای در عرصه این رقابت گذاشتم و با توجه به برنامه های ارائه شده خوشبختانه توانستم نظر مساعد اعضای شورا را جلب نمایم.

وی خاطر نشان کرد: ۹۰ سال از عمر شهداری مهاباد می گذرد ولی متاسفانه علی الرغم اینکه ایده ایجاد اتوماسیون در شهرداری جند باری مطرح شده بود ولی اقدام عملی صورت نگرفته بود ولی ما از ۲ ماه قبل استارت این کار را زده و اکنون تمام مکاتبات درون سازمانی ما از طریق اتوماسیون اداری در حال انجام است.

نشست مطبوعاتی با دکتر کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد

علیزاده آذر با اشاره به آشفتگی زیادی که بر واحدهای مختلف علی الخصوص واحد مالی حاکم بوده است افزود: نبود سیستم یکپارچه و منظم باعث گردیده است که در هر زمان که اقدام به گزارشگیری نمودیم با داده های متفاوتی مواجه شویم که این مسئله باعث شده است نتوانیم در مسائل مختلف تصمیم واحدی بگیریم. آشفتگی مالی مجموعه به حدی بوده است که ما نتوانیم برای امورات مختلف علی الخصوص مطالبات خود تصمیمی صحیحی بگیریم. جالب است بدانید هم اکنون ۹۰% ادارات دولتی مهاباد به شهرداری بدهکار هستند. در سطح شهر مهاباد ۴۴۰۰۰ خانوار در حال زندگی هستند که درگذشته وجود درآمد و عدم نیاز اورژانسی به درآمدهای این بخش باعث شده است برای موضوع مطالبات دولتی و عوارض نوسازی برنامه ریزی مدونی صورت نگیرید.

علیزاده در پاسخ به سوال روابط عمومی شهرداری مبنی بر زمان و نحوه واریز حقوق پرسنل گفت: در خصوص پرداخت حقوق پرسنل در دو روز آینده حداقل ۱ حقوق و حداکثر ۲ حقوق معوقه کارگران با توجه با درآمد شهرداری پرداخت می شود و با توصیه استاندار شهرداری پرداخت حقوق پایه را در اولویت خود قرار داده و اضافه کاری ها را بعد از حقوق معوقه پرداخت خواهد کرد. از زمان آغاز بکار شورا و شهرداری دور پنجم، ۵ بار حقوق پرداخت شده ولی این پرداخت حقوق برای همه نبوده است و با توجه به درآمد برای چند دسته پرداخت شده است.

در ادامه جلسه طاهر معینی فر ، مسئول امور مالی شهرداری مهاباد اعلام کرد: در شرایط فعلی  آمار معوقات حقوق کارکنان ۵ ماه و کارگران خدماتی ۴ ماه است. تاکنون حقوق تمامی افراد تا ماه مرداد بصورت کامل پرداخت شده و در ماه شهریور نیز ۴۳۰ میلیون تومان بابت حقوق کارگران بخش خدمات پرداخت و پایه حقوق ماههای آذر و دیماه نیز پرداخت شده است. کل پرداختی های شهرداری برای حقوق در یکسال ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده و ۸میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق معوقه باقی می ماند که در روزهای آینده و ماههای آینده کاملا پرداخت می شو. تاکنون حقوق کامل ماههای اسفند، بهمن، مهر، آبان و اضافه کاری های آذر و دیماه پرداخت نشده است. فردا یعنی روز یکشنبه مورخه ی ۲۷ اسفند ماه ۹۶، حقوق آبان پرداخت می شود.

نشست مطبوعاتی با دکتر کامران علیزاده آذر شهردار مهاباد

شهردار مهاباد در ادامه نشست مطبوعاتی با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اقدام اضافه کرد: در نیمه دوم سال ۹۶ پروژه عمرانی جدیدی تعریف نشده است اما پل عابر پیاده روی رودخانه پشت زندان مهاباد در دو ماهه دوم سال ۹۷ به اتمام خواهد رسید، همچنین مبلمان طراحی و اجرای فضای سبز و پارک آزادگان و جانبازان بر عهده ی شهرداری است که در حال انجام است. همچنین طی قراردادی که با منابع طبیعی منعقد شده ۲۲ هکتار برای کاشت و ایجاد نهالستان همچنین ۲۰ هکتار در کوه خزایی جهت جنگل کاری با هدف کمپ گردشگری در مهاباد اجرا خواهد شد.
🔹علیزاده آذر تاکید کرد: برای سال ۹۷ پروژه عمرانی به دلیل میزان بودجه محدود تعریف نشده اما به صورت امانی ساماندهی رودخانه مهاباد به شیوه بومی برای ساحل سازی بدون تغییردر حریم و بستر رودخانه انجام خواهد گرفت. طرح ساماندهی مجموعه تفریحی و گردشگری کوه داشامجید در نیمه اول سال ۹۷ طراحی آن به پایان خواهد رسید. ۵۰ هزار تن قرارداد آسفالت معابر نیز به مزایده گذاشته شد شده است و ساماندهی پارک بانوان نیز در برنامه قرار دارد. احداث پارک آبی با سرمایه گذاری خارجی همچنین یک هتل سه ستاره که در سال ۹۷ کلنگ‌زنی خواهد شد و سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر علیزاده آذر در خصوص مجتمع تجاری ساحل مهاباد گفت: طراحی و اجرای نادرست مجتمع تاناکورا از ابتدا تاکنون مشکل‌ساز بوده البته در دو ماه اخیر ساماندهی معابر در آن انجام گرفته و این اقدامات به صورت پله ای انجام خواهند گرفت و دو مامور شهرداری نیز در محل نظارت کامل در امور را برعهده دارند. در راستای ایمنی اطفای حریق با هزینه شخصی مغازه‌داران مجتمع تاناکورا از ۹۰۰ و خرده ایمغازه تاکنون برای ۵۰۰ مغازه کپسول آتش نشانی تهیه شده و هر مغازه دار موظف شده که ایمنی های آتش نشانی را رعایت کنند در غیر این صورت اجازه باز کردن مغازه به آنها داده نخواهد شد. برای مجتمع تاناکورا طراحی نقشه کامل تاسیسات هوشمند استاندارد سیستم اطفاء حریق با اعتبار یک میلیارد و نیم در دست اجرا است و بعد از تعطیلات اجرایی خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *