اجتماعیمهمترین های هەواڵ

در سه ماهه نخست امسال:۲۸۵ نفر در تصادفات برون‌شهری آذربایجان غربی جان باختند

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۲۸۵ نفر در تصادفات برون‌شهری استان فوت شده‌اند که این رقم به نسبت زمان مشابه در سال ۹۴ بیش از ۱۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری هه وال، داریوش نصر شب گذشته در جلسه شورای تامین مسکن و حمل و نقل آذربایجان غربی که با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌ها و عقب‌ماندگی‌های آذربایجان غربی در حوزه حمل و نقل اظهار داشت: آذربایجان غربی با وجود هم‌مرزی با سه کشور و برخورداری از ظرفیت بین‌المللی فقط ۲۷۹ کیلومتر بزرگراه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: این استان با ۸ مرز بین‌المللی شامل ۶ مرز جاده‌ای و یک مرز ریلی و یک مرز هوایی دارای ۵ بازارچه مرزی فعال نیز است که از این نظر دارای بیشترین گذرگاه مرزی در بین استان‌های کشور است.

وی گفت: رتبه آذربایجان غربی در بزرگراه و آزادراه ۲۲ کشوری است و در راه‌های شریانی رتبه ۱۴ کشور را دارد، اما این رتبه‌ها باید به حداقل ۱۰ کاهش داده شود.

نصر تصریح کرد: استان آذربایجان غربی به لحاظ استراتژیکی و ژئولوتیکی و هم‌مرزی با سه کشور نیازمند توجه بیشتر دولت در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی است به طوری که در بحث بزرگراه و آزادراه باید جاده‌هایی به طول ۱۱۰۵ کیلومتر تا افق ۱۴۰۰ احداث شود و ۱۸۸۱ کیلومتر نیز جاده شریانی تا آن زمان احداث شود.

وی با اشاره به تصادفات فراوان جاده‌ای درون‌شهری و برون‌شهری در آذربایجان غربی اظهار داشت: ۶۴ نفر در سه ماهه نخست امسال در تصادفات درون‌شهری جان باخته‌اند که ۶ درصد به نسبت پارسال رشد داشته است و ۲۸۵ نفر نیز در تصادفات برون شهری فوت شده‌اند که این رقم نیز بیش از ۱۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

نصر گفت: رتبه آذربایجان غربی در بحث تصادفات رانندگی جایگاه ۲۵ کشوری است بنابراین رسیدگی به وضعیت راه‌های این منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: ۶ بیمارستان از سوی این اداره کل در شش شهر استان در حال احداث است که از پیشرفت ۳۵ تا حدود ۱۰۰ درصدی برخوردارند و برخی از آنها تا پایان سال به بهره بردار واگذار می‌شوند.

وی گفت: مقدمات لازم برای اجرای پروژه مجتمع تجاری، اداری شهید باکری در خیابان مزین به نام این شهید نیز به انجام رسیده و به مرحله اخذ تهیه دستور نقشه رسیده است.

نصر تصریح کرد: آذربایجان غربی بیش از ۱۵ هزار نفر مهندس دارد که باید از این ظرفیت برای توسعه روزافزون این منطقه استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با تشریح روند احداث راه آهن مراغه به ارومیه گفت: برخی تصمیمات اتخاذ شده برای این پروژه نیازمند بازنگری است از جمله اینکه فاصله ۷ کیلومتری ایستگاه از شهر باید اصلاح شود و علاوه بر آن میزان تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای آن نیز افزایش یابد.

تسنیم

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن