دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
معارفه دکتر کامران علیزاده آذر

مراسم معارفه دکتر کامران علیزاده آذر شهردار جدید مهاباد برگزار گردید

آیین معارفه دکتر کامران علیزاده آذر شهردار جدید مهاباد صبح روز شنبه مصادف با ۲۰ آبان ۱۳۹۶ با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن فجر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد برگزار گردید. به گزارش هه وال در این مراسم از مسئولان استانی و شهرستانی برای حضور در مراسم دعوت بعمل آمده بود.

سخنرانان مراسم به ترتیب امام جمعه مهاباد,نماینده مهاباد,فرماندار مهاباد,ابراهیم کریمی سخنگوی شورا,مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی و کامران علیزاده آذر شهردار جدید مهاباد بودند.

 

ماموستا سهرابی امام جمعه مهاباد: با چنین اوضاع اقتصادی موجود خدمت کردن در شهر مهابادجرأت می خواهد

 

ملا قادر سهرابی

ماموستا سهرابی ، امام جمعه ی این شهر گفت: امروز معارفه ی کسی است که برای خدمت به همشهریان مهاباد کمر همت بسته و اعلام آمادگی نموده است .
وی گفت: در شرایطی که وضعیت اقتصادی جامعه بدین گونه است اظهار این که کسی بخواهد خدمت کند، آن هم در سمت شهردار واقعا ً جرأت می خواهد، لذا باید شورای اسلامی شهر نیز در این راستا یاری رسان و یاریگر شهردار باشند تا بتواند هم به شهروندان خدمت رسانی کند و هم اینکه حق پرسنل را ادا نماید .
امام جمعه ی مهاباد در بخشی دیگر از سخنان خود از شهروندان و ادارات سطح شهر در خواست نمود که با پرداخت مالیاتها و بدهی های معوق خود از بحران اقتصادی شهرداری بکاهند.

 

 

شچاعی فرماندار مهاباد: باید با رویکرد جدید اجتماعی – فرهنگی به شهر نگریسته شود تا مردم بتوانند زندگی کنند

 

ایرج شجاعی

 

شجاعی فرماندار مهاباد گفت:همتی والا می خواهد که در این برهه ی زمانی که با رکود مالی روبرو هستیم مسئولین بر عهده بگیریم و دکتر علیزاده آذر امروز کمر همت برای خدمت بسته اند و این مسئولیت را تقبل کرده است و دکتر علیزاده آذر با تمام مشکلات آشناست چر ا که یک دوره شورا بوده است .
وی گفت: آنچه که ما امروز بر سر شهرها آورده ایم یک دید منفعت طلبانه و اقتصادی بوده است. در شهرهای ما بیشتر کسانی حکومت کرده اند که فکر نمودند اگر ساختمانی بالا برود معبری نشانده شود یا خیابانی آسفالت گردد و یا مجتمعی احداث گردد شهر خوب اداره شده است اما از مساله ی مهم غافل بوده ایم باید بدانیم شهر امروز مرکز توسعه است . شهر امروز مرکز زندگی و رفاه اجتماعی است
فرماندار مهاباد افزود: شهر امروز نه یک کالبد و ساختمان و خیابان است . شهر فقط پروانه ساخت و پایان کار نیست بلکه شهر یک زندگی است و ما امروز برای زندگی مردم در شهرها باید فکر کنیم . هر کس که شهردار است درست است که باید از حوزه ی عمرانی مطلع بوده و تخصص کافی داشته باشد اما باید یک رویکرد اجتماعی ویژه نیز داشته باشد.
وی ادامه داد: ما در شهر زندگی می کنیم، زندگی در شهر جاری است باید به امور فرهنگی اجتماعی رسیدگی شود و به تاریخ شهر اهمیت داده شود. باید به سنتها، آداب، رسوم و ارزشهای ما ارج داده شود .
فرماندار در ادامه خاطر نشان کرد: ما به شهروندان مان به عنوان ماشین نگریسته ایم ولی به رفاه و کیفیت فکر نکردیم و توجه نکردیم که مردم باید با هم گفتمان داشته باشند . سیستم معماری ما مردم را از هم دور نموده است .
شجاعی افزود: متاسفانه ما ۵۰ هزار نفر حاشیه نشین در شهر داریم که مسائل و مشکلات ویژه ی خودشان را دارند ، متاسفانه در شهرها تفاوت طبقاتی موج می زند.بعضی مرفه و بعضی در اوج فقر و مشکلات ویژه ی اجتماعی. پس توجه و رویکردها را تغییر دهیم و هر چیز را در منفعت اقتصادی نبینیم.
وی از شورای های اسلامی شهر و شهردار خواست رویکرد تسهیل زندگی را برای شهر و مردم برگزینند و تمامی ارگانها و در رأس آنها در این راستا همکاری و تعامل ویژه خواهد نمود .
وی در پایان گفت: گذشته را کالبد شکافی نکنید و دنبال حاشیه نروید به هر چه وعده داده اید عمل کنید تیمی کار کنید و شهر را بسازید زمان، زمان کشمکش نیست . چون مردم تحمل و صبر ندارند که شما به تخریب و کالبد شکافی گذشته بپردازید .
بنابراین همه ی دستگاههای اجرایی سطح شهر بایستی در جهت رفع موانع و مشکلات شهرداری هم سو و همکار باشند و بصورت تیمی شهر را اداره و به شهروندان خدمت نمایند.

 

قرائت پیام شورای اسلامی شهر مهاباد توسط ابراهیم کریمی سخنگوی شورا

 

مهندس ابراهیم کریمی

 

شهروندان سرافراز مهاباد همیشه آباد
مسئولان محترم استانی ، شهرستان و حضار محترم
سلام علیکم ،
با درود به روح پرفتوح امام راحل (ره) و آرزوی طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری ؛ و اعلام همبستگی دوباره با آرمان‏های نظام مقدّس جمهوری اسلامی ، اعضای شورای اسلامی شهر در دوره پنجم مراتب قدردانی خود را از عموم شهروندان عزیز ، روحانیون معزز ، بازاریان ، دانشگاهیان ، فرهنگیان ، کارگران و کارمندان و کلیه خواهران و برادران به واسطه انتخاب خدمتگزاران خود در عرصه شورای اسلامی اعلام می‏نماییم و با تمام توان تلاش خواهیم کرد برگزیده شایسته‏ای برای مردم شهرمان باشیم و بر پیمانمان برای ارتقا و آبادانی شهر با شما استوار بمانیم . امیدواریم لایق خدمتگزاری مهاباد و مهابادیان در عرصه شورای اسلامی شهر باشیم و از این مراحل در پیشگاه باریتعالی در صحنه خدمت به شما روسفید بیرون بیاییم .
به استحضار می‏رساند در اولین مرحله کاری که انتخاب شهردار بوده شورای شهر با رعایت اصل تعهد و تخصص‏گرایی با اعلام فراخوان از تمامی متقاضیان که توانایی تصدی پُست شهردار را دارند دعوت به عمل آورده و با طی یک روال دقیق و کارشناسانه در راستای اهداف وعده داده شده ، در سه مرحله اقدام به گزینش متقاضیان نمودیم و در هر مرحله ، مباحثِ تخصصی‏تر و عینی‏تر را مدنظر قرار داده‏ایم و نهایتاً نسبت به انتخاب شهردار بر پایه معیارهای آیین‏نامه اجراییِ ، شرایط احراز تصدی سِمت شهردار ، به صورت کلی و معیارهای تعریف شده توسط شورا به صورت تخصصی از قبیل تسلط بر قوانین ، شخصیت و عوامل شخصیتی در خور جایگاه شهردار ، ابتکار و خلاقیت ، راه‏کارهای اجرایی برای نیل به اهداف و سوابق مدیریتی ، طی فرآیندی طولانی و اتخاذ نگاهی همه‏جانبه با تأکید بر وضعیت موجود اقدام نمودیم .
ضمن تقدیر و تشکر و سپاس از تمام عزیزانی که به آگهی فراخوان شورای اسلامی شهر مهاباد در جهت انتخاب شهردار لبیک گفتند ، ماحصل جلسات مکرر و مشاوره با کارشناسان مجرب و متعهد شهر ، انتخاب جناب آقای دکتر کامران علیزاده‏آذر ، به عنوان شهردار شهر مهاباد بود . دکتر کامران علیزاده‏آذر ، فرزند همین آب و خاک ، برآمده از دل همین مردم و یکی از نخبگان شهر می‏باشد ایشان دارای تحصیلات معماری و با دارا بودن مدرک دکترای شهرسازی ، عضویت هیئت علمی دانشگاه و یک دوره سابقه شورایی در دوره چهارم و چندین پروژه اجرایی و پژوهشی ، اعضای شورای شهر را مُجاب نمودند که انتخاب ایشان می‏تواند راهگشا و امیدبخش برای شهرمان باشد . لذا اعضای شورا به اتفاق آراء نسبت به انتخاب ایشان اقدام نموده و ردای مسئولیت شهردار را بر تن ایشان نشاندند .
انتـظار ما از روز اول شروع فعالیت ایشان عبارتست از :
پاسداشت اصل شفافیت همه‏جانبه ،
بهسازی سیستم اداری و مالی ،
ساماندهی و رفع مشکلات شهری و حرکت در راستای ارتقا و آبادانی شهر و مشخصاً افزایش سرانه‏ها در حوزه‏های ذیربط و در این راستا ضمن حمایت همه جانبه فکری و اجرایی از ایشان اعلام می‏داریم که وظایف نظارتی را به صورت مستمر و مؤثر انجام خواهیم داد تا اعتماد شهروندان به مجموعه شهرداری بازگردانیده شده و به حد اعلای خود برسد در این راستا خود را بی‏نیاز از مشورت‏های خالصانه و متعهدانه شهروندان نمی‏بینیم و بر تمام خواسته‏های بر حقشان که در توان شهرداری باشد اصرار می‏کنیم و بدیهی است در صورت عدم تحقق مطالبات هیچ عذری را نخواهیم پذیرفت ، ضمن تبریک مجدد به جناب آقای دکتر کامران علیزاده‏آذر ، خلاصه‏ای از وضعیت فعلی شهرداری توسط ایشان به اختصار بحضور شهروندان ارایه می‏گردد .
با توجه به اراده جمعی شورای دوره پنجم و امید به بهره‏گیری از تخصص و تعهد شهردار منتخب و حمایت همه جانبه مردم ، امید داریم این کشتی فعلاً به گل نشسته را به سر منزل مقصود برسانیم . امید داریم مردم با مشارکت و پرداخت سهم عوارض و هم‏اندیشی و همفکری مجموعه شورا و شهرداری را در طی این مسیر ، حامی و پشتیبان باشند .
ضمن تقدیر و تشکر و سپاس از زحمات اعضاهای شوراهای ادوار گذشته و شهرداران ، بویژه در دوره چهارم ، برای شهردار محترم هم آرزوی موفقیت و سربلندی داریم و بر عهدمان با شما مردم عزیز استوار و پابرجا می‏مانیم امیدواریم در پیشگاه باریتعالی مؤید و سرفراز باشیم .
والسلام‏ علیکم و رحمته‏الله و برکاته –
سخنگوی شورا به نمایندگی از طرف شورای اسلامی شهر مهاباد در دوره پنجم

 

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی: امروز مردم سالاری دینی است که اجازه میدهد نمایندگان و شوراهای خود را انتخاب کنیم

 

مطلبی

 

مهندس مطلبی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی با حضور در این مراسم گفت: در ابتدا سلام مخصوص استاندار آذربایجان غربی را به تک تک مردم شریف مهاباد عرض میکنم و از بانیان برگزاری این مراسم نیز تقدیر می کنم.
مطلبی گفت: با نگاهی ویژه به مهاباد و مقایسه ی آن با سی سال گذشته می بینیم که از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهر مهاباد در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و … پیشرفت ویژه ای داشته است و یکی از برکات ویژه و بارز این نظام، انتخاب شوراها و معتمدان و منتخبان خودشان است که امروز منتخبان مردم شهردار این شهر را انتخاب نموده اند.
وی افزود: امروز مردم سالاری دینی است که اجازه می دهد نمایندگان و شوراهای خود را انتخاب کنیم و این نعمت بسیار بزرگی است و باید قدر این نعمتها را بدانیم. چرا که از قدیم گفته اند شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند. امید که شوراها و شهردار منتخب بتوانند،خدمتگزاران خوبی برای مردمشان باشند.
مطلبی تأکید کرد که وجود مسئولین وابسته به وجود مردم است و مسئولان بدون مردم هیچ معنایی ندارند و کسانی که در مسند قدرت قرار می گیرند باید در تکریم ولی نعمتان خود بکوشند .
مطلبی ادامه داد: از طرفی هم می دانید که مدیریت شهری خیلی مهم است و زمان آن تمام شده که شهرداری بیاید و بگوید چند تا خیابان می سازم و احداث می کنم و کارم تمام شد شهرداران ما باید رویکردشان از عمران و اقتصاد دور شود و بسوی اجتماعی – فرهنگی بروند و شهرداران باید به این مقوله در شهرشان اهمیت بدهند و باید نهادهای فرهنگی سطح شهر کارها و اقدامات فرهنگی را ارتقا دهند و شهروند خوب به بار آوریم که از ما رضایتمند باشد .
وی گفت : ما برای شهرهای بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان سازمان فرهنگی – اجتماعی – ورزشی در نظر گرفته ایم . و خوشبختانه جمعیت مهاباد به این سقف نزدیک است و ساختارهای لازم برای احداث این واحد در مهاباد باید فراهم گردد و بعد از شهر ارومیه و خوی و بوکات این سازمان فرهنگی و ورزشی در مهاباد با پیگیری مسئولان ذیربط به وجود آید و تأسیس گردد .
وی در پایان سخنان خود گفت: از نظر مسئولان کشوری و استانی مهاباد از شهر های مهم بشمار می آید که دلیل محکم بر این امر سفر ریاست محتر جمهوری به این شهر و همچنبن تبدیل شدن گوگ تپه به شهر را مثال زد و گفتک امیدواریم مسئولان این شهر بادرایت، برنامه های جامع ارائه دهند و به مردم خدمت کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *